X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

---->
معاون آموزش و پژوهش ستادعالی کانون‌های مساجد کشور از اجرای طرح تلاوت نور در 35 هزار مسجد کشور خبر داد.
به گزارش خبرگزاری شبستان، محمدرضا جعفری معاون آموزش و پژوهش ستادعالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در نشست خبری تشریح فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی ستادعالی در جمع رسانه‌های خبری به تاریخچه تشکیل کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور اشاره کرد و گفت: از سال 74 تا سال 84 بیش از 2هزار و پانصد کانون فرهنگی هنری در سراسر کشور تاسیس شد، و افزود: از سال 84 تا کنون بیش از هشت هزار کانون فرهنگی هنری در کشور افزایش پیدا کرده است که این نشان از توجه دولت نهم و دهم به کانون‌های مساجد است، البته با توجه به اینکه در کشور 60 هزار مسجد داریم این تعداد کانون اندک است که باید برای افزایش کانون‌های مساجد تلاش کرد، که در این راستا ستاد عالی درصدد افزایش تعداد کانون‌های مساجد به بیش از 10 هزار باب کانون در کشور است.
وی به تشریح برنامه‌های آموزشی این معاونت در سال جاری پرداخت و تصریح کرد: برگزاری دوره‌های آشنایی با مبانی فرهنگی مساجد ویژه مدیر مسئولان کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و برگزاری دوره‌های آموزشی مبارزه با فرقه‌های انحرافی با توجه به نیاز هر استان از جمله برنامه‌های آموزشی این مجموعه در سال جاری است.
وی از برگزاری دوره‌های آموزش کتابداران مساجد در 6 ماهه دوم سال خبر داد و اذعان کرد: در حال حاضر بیش از 2 هزار کتابخانه در مساجد تحت پوشش ستادعالی فعالیت می‌کنند که برگزاری دوره‌های آموزشی به کتابداران این مساجد به عنوان یک ضرورت احساس می‌شود.
جعفری با اشاره به اینکه امسال برای اولین بار برای سه هزار امام جماعت در موسسه یاوران مهدی جمکران دوره آموزشی برگزار می‌شود اذعان کرد: این سه هزار امام جماعت در بیش از 38 درصد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور فعالیت می‌کند که برگزاری این دوره آموزشی در آبان ماه در دستور کار قرار دارد.
جعفری به برگزاری دوره‌های آموزشی زوج‌های جوان اشاره کرد و افزود: پس از برگزاری مرحله استانی این دوره‌ها مرحله کشوری دوره‌های زوج‌های جوان در مشهد مقدس ویژه منتخبان استانی برگزار می‌شود.
معاون آموزش و پژوهش ستادعالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور ادامه داد: یکی از برنامه‌های بسیار مهم ستادعالی که تاکنون پنج دوره از آن برگزار شده است برگزاری جشنواره جوانان مساجد کشور در 7 رشته است که برپایی دوره‌های آموزشی برای منتخبان این جشنواره‌ها و دعوت از برگزیدگان به تهران برای بهره مندی از آموزش‌های تخصصی از دیگر رویکردهای معاونت آموزش و پژوهش ستادعالی کانون‌های مساجد کشور است.
وی برگزاری دوره آموزشی وبلاگ نویسی یا سنگر نت، برگزاری کارگاه آموزشی نقد فیلم و برپایی دوره‌های تربیت مربی عفاف و حجاب را از دیگر برنامه‌های آموزشی این معاونت نام برد.
معاون آموزش و پژوهش ستادعالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور به تشریح برنامه‌های قرآنی ستادعالی کانون‌های مساجد کشور پرداخت و اجرای طرح تلاوت نور را یکی از پرافتخارترین برنامه‌های مجموعه دانست و یادآور شد: در حال حاضر این طرح با حمایت و پشتیبانی ستادعالی در بیش از 35 هزار مسجد کشور برگزار می‌شود.
وی برگزاری دوره‌های آموزشی حاملان وحی در سراسر کشور را از دیگر فعالیت‌های قرآنی این مجموعه نام برد و تصریح کرد: در حال حاضر اجرای این طرح در بیش از یک هزار و پانصد مسجد به اجرا درمی آید.
جعفری برپایی بیش از 30 محفل انس با قرآن، اجرای موفقیت آمیز طرح 1444 و همایش علمی قرآن و مسجد و از دیگر برنامه‌های این معاونت در حوزه قرآنی نام برد و تصریح کرد: علاوه بر برنامه‌های ذکر شده ستادعالی درصدد است امسال از پیشکسوتان قرآنی که در روستاها فعالیت می‌کنند نیز تقدیر به عمل آورد و همایش تالیان تلاوت را نیز برگزار کند.
معاون آموزش و پژوهش ستادعالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور از چاپ دو کتاب با عنوان تفسیر کوتاه و رساله مصور به عنوان دو اثر ارزشمندی نام برد که از سوی این مجموعه امسال تهیه و در کانون‌های مساجد کشور توزیع می‌شود.